Twórz kopie zapasowe
swoich plików!

Sprawdź

utrzymywana jest na serwerach nazwa.pl

cień
kobieta
" />
quady wynajem quadów wypożyczalnia quadów

 

 

 

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się

Szkoła przetrwania - survival

Data : 2011-05-15
quadyquadyquadyquady

Survival, czyli szkoła przetrwania w warunkach ekstremalnych. Przeprawy przez bagna, budowanie obozowiska, czy zdobywanie pożywienia to tylko niektóre z rzeczy, których może się nauczyć Twój zespół. Na wyjeździe survivalowym pracownicy nauczą się także zdolności skutecznego działania, odpowiedzialności i mądrego podejmowania decyzji.

Dodatkowo proponujemy zajęcia o charakterze militarnym. Minowanie terenu, ostrzały wrogich pozycji i świetna zabawa. Ucząc się taktyki zwiększysz też swoje szanse w walkach paintballowych.


Survival

    * Budowa tratw - przeprawy przez mokradła, bagna, rzeki i jeziora
    * Nauka wiązania węzłów, rozpalania ognisk
    * Budowa bezpiecznego obozowiska, nocleg w szałasach
    * Konstruowanie noszy, udzielanie pierwszej pomocy, transport rannego w trudnych warunkach terenowych na lądzie i w wodzie
    * Samodzielne przygotowanie posiłków
    * Nauka poruszania się w różnego rodzaju uwarunkowaniach terenu (las, tereny podmokłe, góry)
    * Maskowanie siebie i sprzętu
    * Zdobywanie wody i pożywienia
    * Survival wodny (nauka przetrwania na wodzie w morskich tratwach ratunkowych)

Zajęcia militarne

    * Czarna taktyka czyli sposoby prowadzenia dziłań wojskowych, specjalnych policyjnych i antyterrorystycznych w warunkach miejskich, w pomieszczeniach i budynkach. Obejmuje ona taktykę poruszania się oddziałów w korytarzach i pomieszczeniach, odbijanie zakładników, specjalistyczną broń i sprzęt.
    * Zielona taktyka czyli działania w terenie niezurbanizowanym, szczególnie leśnym, maskowanie, terenoznawstwo, rajdy za linie wroga i zasadzki. Szyki piechoty, działania nocne i piesze patrole
    * Wojskowy tor przeszkód ("małpi gaj")
    * Dostarczanie amunicji na przedni skraj pola walki (atrapy amunicji)
    * Nawiązywanie łączności telefnami polowymi, CB radiem, stacjami ukf
    * Strzelanie
    * Wykonywanie okopów i stanowisk ogniowych
    * Rozminowanie terenu, ustawianie grupy min
    * Desantowanie się jednostek specjalnych z wody na ląd za pomocą łodzi motorowej i pontonów


Zajęcia militarne, integracja wojskowa

Terenoznawstwo, orienteering

    * Czytanie mapy, nauka posługiwania się busolą, kompasem, odnajdywanie kierunku północnego, określanie azymutu, samodzielne sporządzanie szkiców terenu
    * Biegi i marsze na orientację, poruszanie się w terenie za pomocą skonstruowanych przez siebie map
    * Czytanie gwiazd
    * Podstawy morskiej nawigacji
    * Obliczanie odległości za pomocą parokroków

 


o grach terenowych
Gry terenowe to imprezy rozgrywające się na obszarze większym niż teren hotelu, w którym zatrzymała się grupa i w zależności od opcji mogą rozgrywać się na kilku hektarach lub nawet na przestrzeni kilkuset kilometrów kwadratowych. Impreza tego typu cechuje się tym, że uczestnicy mają przebyć określoną trasę wyznaczoną kolejnymi punktami w jak najszybszym tempie bądź przy osiągnięciu najlepszych rezultatów.

o grach terenowych
Z reguły są to najbardziej skomplikowane imprezy pod względem organizacyjnym, a co za tym idzie są największą atrakcją dla jej uczestników. Angażują przy tym nawigację satelitarną, mapy i kompasy czy urządzenia do komunikacji pomiędzy zespołami pomocne do ich sprawnego przemieszczania się pomiędzy kolejnymi zadaniami. Doskonałym dodatkiem do tego typu imprez są samochody terenowe, quady czy rafting wspomagające i różnicujące odbywające się zajęcia, a także pozwalające zwiększyć znacząco obszar działań grupy. Nie można zapomnieć także o innych konkurencjach pasujących klimatem do tego typu imprez - strzelectwie, pojazdach mechanicznych, alpinistyce i innych atrakcjach uświetniających odbywany event.

Gry terenowe wykonywane przez firmę Sniper można podzielić na trzy podstawowe rodzaje:

    * orienteering,
    * scenariuszowe gry terenowe,
    * imprezy o charakterze survivalowym.


Orienteering
Orienteering to proste gry na orientację rozgrywane z reguły na zasadzie sprawnościowego wyścigu pomiędzy podgrupami. Uczestnicy tego typu zabaw mają w jak najszybszym tempie odnaleźć wszystkie przygotowane dla nich punkty kontrolne, a zwycięską jest ta drużyna, która dokona tego w najkrótszym czasie. Tego typu imprezy wykonywane są także nocą, kiedy to poza światłem elektrycznym jako dodatkową atrakcję wykorzystujemy światło chemiczne i urządzenia noktowizyjne.

Generalną zaletą charakteryzującą tego typu imprezy jest nauka orientacji w terenie i umiejętność sprawnego przemieszczania się w grupie.

Często dodatkiem do tego typu imprez są pojedyncze konkurencje ulokowane na punktach kontrolnych, które dodatkowo uatrakcyjniają całą zabawę.
 

Gry scenariuszowe

Są to jedne z najbardziej atrakcyjnych form spędzenia czasu. Uczestnicy podzieleni na rywalizujące (lub współpracujące) ze sobą podgrupy przemierzają określony obszar poszukując różnorodnych, wcześniej ustalonych zadań. Na uczestników czeka pełne spektrum konkurencji poczynając od alpinistyki, poprzez jazdę pojazdami mechanicznymi i strzelectwo, po loty poduszkowcami i autorskie konkurencje firmy Sniper. Dodatkowo całość imprezy spięta jest scenariuszem łączącym poszczególne konkurencje w logiczną i spójną całość. Uczestnicy odnajdują kolejne konkurencje z użyciem map, systemów nawigacji satelitarnej, a żeby wszystko odbywało się sprawniej przemieszczają się nierzadko samochodami terenowymi, quadami, kajakami czy rowerami.

Różnorodność konkurencji, konieczność samodzielnego ich odnajdywania, ściśle określony scenariusz zabawy połączony z wykonywanymi konkurencjami oraz nietypowe sprzęty zmieniają tego typu imprezy w pełną tajemnic, niezapomnianą przygodę.


survival
survival
Imprezy survivalowe to najcięższe dla uczestników gry terenowe. Poczynając od zabaw trwających kilka do kilkunastu godzin (o znamionach szkoły przetrwania) po kilkudniowe wypady włączające spanie pod gołym niebem, wielokilometrowy marsz na azymut i tym podobne ciężkie zadania. Imprezy survivalowe mają za zadanie naukę przetrwania w ekstremalnych warunkach, ich uczestnicy zatem poznają podczas nich podstawy budowania schronienia z materiałów dostępnych w lesie, rozpalania ognia, przygotowywania jedzenia w warunkach polowych, budowy pułapek, szkolą się w zakresie orientacji w terenie, uzdatniania wody i wielu innych przydatnych czynnościach.

Tego typu impreza to istny sprawdzian psychiczny i fizyczny oraz propozycja dla naprawdę zdeterminowanych grup. Satysfakcja jednak z przejścia całej imprezy jest nieporównywalna z niczym innym.

Poziom trudności i ostateczny charakter imprezy opracowywany jest zgodnie z oczekiwaniami i możliwościami grupy.

Organizujemy także szkolenia survivalowe jako element innego rodzaju imprez tak stacjonarnych jak i terenowych.
konkurencje
Imprezy terenowe mogą angażować dowolny sprzęt. W zależności od oczekiwań grupy mogą tam być wykorzystywane proste konkurencje teambuildingowe, poprzez angażowanie ciekawych urządzeń pokroju amfibii i poduszkowców po ciężkie przeprawy przez bagna angażujące pontony wojskowe czy sprzęt alpinistyczny.

gry terenowe konkurencje
Standardem jednak jest wykorzystywanie w nich sprzętów takich jak urządzenia GPS i mapy. Dodatkowo często znaleźć można na takich imprezach urządzenia nie opisane nigdzie indziej na tej stronie: mobilne tory przeszkód, wykrywacze metalu, systemy komunikacji radiowej pomiędzy uczestnikami. Ponadto, standardem pomagającym przemieszczać się pomiędzy kolejnymi punktami są samochody terenowe, quady i inne środki transportu zwiększające obszar działań grupy do setek kilometrów kwadratowych.

Różnorodność konkurencji stawia tego typu imprezy na czele pod względem ich atrakcyjności dla uczestników zabawy.
bezpieczeństwo
Gry terenowe z racji na swój różnorodny charakter mogą potencjalnie nieść ze sobą niebezpieczeństwa związane z wykonywaniem konkretnych konkurencji (szczegółowo opisanych przy każdej z nich).

gry terenowe bezpieczeństwo
Dodatkowo zabezpieczamy imprezy terenowe w następujący sposób:

    * każda grupa uczestników zabawy terenowej przemieszcza się wraz z instruktorem firmy Sniper. Jego zadaniem jest motywacja grupy, a w razie potrzeby pomoc merytoryczna i fizyczna,
    * teren, na którym odbywają się imprezy jest znany trenerom przemieszczającym się z grupą, a sama trasa jest w dniu imprezy kilkukrotnie przebyta przed grupami,
    * w przeciwieństwie do konkurencji zawsze mamy zgodę właścicieli terenów na wykonywanie imprezy na danym obszarze.

dlaczego warto
gry terenowe - dlaczego warto


Gry terenowe warto wybrać ponieważ:

    * to najbardziej atrakcyjna forma aktywnego spędzania czasu - łączy ciekawe konkurencje z rozgrywającą się na przestrzeni wielu kilometrów przygodą.
    * grupy podczas tego typu imprez uczą się sprawnego przemieszczania pomiędzy punktami i orientacji w terenie,
    * możliwość zmiany fabuły, formy i trudności zabawy pozwala dostosować ją zarówno do wymagań grupy jak i dostępnych możliwości terenowych.

imprezy integracyjne
imprezy integracyjne fun-ski.pl przyczepy24.pl imprezy dla firm skutery śnieżne funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl obozy narciarskie